Spawarki mma - Sprawdź ofertę

Spawarki inwertorowe MMA do spawania elektrodą otuloną

Spawanie elektrodą otuloną MMA to jedna z najstarszych metod spawania łukowego, którą już na początku XX-wieku zastosował Oscar Kjellberg. Dzisiaj w XXI-wieku metoda ta nadal jest powszechnie stosowana, a do spawania używane są nowoczesne spawarki inwertorowe MMA.

Łączenie metali spawarką MMA

W metodzie MMA połączenie spawane uzyskuje się w wyniku topnienia elektrody otulonej i materiału spawanego – ciepłem łuku spawalniczego, który jarzy się pomiędzy rdzeniem elektrody a spawanym detalem. Spawacz prowadzi elektrodę wzdłuż linii spawania, zachowując odpowiedni kąt pochylenia elektrody oraz prędkość spawania. W metodzie MMA spoinę tworzą metaliczny rdzeń elektrody, składniki metaliczne otuliny i stopiony materiał rodzimy. Spawarki MMA nie wymagają stosowania gazów osłonowych, jak bywa to w przypadku innych urządzeń.

Korzyści z posiadania spawarki MMA

Dzięki używaniu spawarki inwertorowej MMA spawanie elektrodą otuloną stało się dużo łatwiejsze. Inwerter posiada dużo lepszą charakterystykę spawalniczą od spawarki transformatorowej i wyższy cykl pracy. Dodatkowo nowoczesne spawarki są dużo mniejsze i lżejsze od urządzeń starszych generacji o podobnej mocy.

Zarówno osoby początkujące jak również użytkownicy zaawansowani powinni pamiętać o doborze odpowiednich elektrod spawalniczych. Na wybór elektrod otulonych mają wpływ takie kryteria jak: rodzaj spawanego materiału, grubość łączonego metalu oraz pozycja spawania. Każda elektroda zachowuje się inaczej, dlatego niejednokrotnie spawacze posiadają grupę swoich ulubionych elektrod. Należy też pamiętać, że bardzo często potrzebne jest odpowiednie przygotowanie elektrod do spawania jak np. poddanie ich procesowi suszenia i wygrzewania do odpowiedniej temperatury.

Zastosowanie spawarki inwertorowej MMA

Obecnie spawarki MMA nie są wykorzystywane jedynie na potrzeby zakładów ślusarskich czy mechanicznych. W coraz większej liczbie gospodarstw domowych istnieje potrzeba dokonania napraw wymagających spawania. Z tego względu dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie swojego przydomowego warsztatu w spawarkę inwertorową MMA. Stanowi ona bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują wykonać profesjonalne łączenie metali bez konieczności inwestowania większych sum pieniędzy. Na przestrzeni ostatnich kilku lat inwertery znacząco potaniały i dzisiaj można znaleźć solidny sprzęt w atrakcyjnej cenie. Do wiodących producent spawarek MMA można zaliczyć takie firmy jak: Esab, Lincoln Electric i Kemppi – w przypadku tych zaadresowanych dla zastosowań profesjonalnych i wysoce wyspecjalizowanych. Dla zastosowań profesjonalnych, ale także do majsterkowania idealne będą spawarki Magnun, Ideal, Weldman i Sherman.

Najlepsze spawarki MMA

Dostępne w naszej ofercie spawarki inwertorowe MMA zostały bardzo starannie wyselekcjonowane. W poszukiwaniu idealnego źródła spawalniczego do łączenia metali elektrodą otuloną kierowaliśmy się takimi kryteriami jak: niezawodność, dobra charakterystyka łuku oraz stosunek jakości do ceny. Spośród urządzeń, które można znaleźć w naszym sklepie internetowym, każdy powinien znaleźć sprzęt odpowiedni do własnych zastosowań. Nie ma znaczenia, czy szukasz spawarki MMA do profesjonalnego zakładu pracy, czy na potrzeby przydomowego warsztatu.

Przy wyborze idealnej spawarki inwertorowej MMA należy kierować się wieloma kryteriami. Zaliczyć do nich z pewnością możemy takie parametry jak: napięcie zasilania, maksymalny prąd spawania, dodatkowe funkcje takie jak Arc Force i Hot Start, czy dostępność funkcji VRD i zastosowanie technologii PFC. Niektóre spawarki MMA wyposażone są w przełącznik do spawania metodą TIG DC Lift ze stykową inicjacją łuku.

Wśród sprawdzonych i przystępnych cenowo modeli możemy wymienić takie urządzenia jak Magnum SNAKE 200P, Ideal Expert ARC 200 czy produkowany w Europie Helvi SPARC 226. Jest to oczywiście ułamek dostępnych w naszej ofercie modeli.

Spawanie elektrodą MMA