Wypalarka plazmowa CNC Bison – dokładna, szybka, wydajna

Wypalarka CNC Bison to precyzyjna i niezwykle szybka w działaniu maszyna CNC do kształtowego cięcia metali, zbudowana z najwyższej jakości komponentów przy jednoczesnym utrzymaniu atrakcyjnej ceny. Urządzenie jest przy tym ciche i niezwykle tanie w eksploatacji (różnicę zauważysz już po pierwszym miesiącu!). To obecnie jedna z najlepszych dostępnych propozycji w kategorii cena/jakość/dokładność/wydajność na rynku polskim. Znajduje zastosowanie przy produkcji: kontenerów, kotłów, konstrukcji budowlanych oraz w kowalstwie artystycznym. Jest świetnym rozwiązaniem zarówno dla niewielkich warsztatów, szkół czy samodzielnych projektantów, jak i dla dużych zakładów obróbki metali. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie dobra wypalarka plazmowa CNC to codzienność.

Dlaczego warto wybrać wypalarki CNC naszej produkcji?

Jesteśmy nie tylko sprzedawcą, lecz przede wszystkim producentem zaawansowanych technologicznie urządzeń CNC. Do procesu projektowania i produkcji maszyn podchodzimy niezwykle starannie. Każdy moduł jest też sprawdzany i poddawany najróżniejszym testom. W tym miejscu warto wspomnieć, z czego zbudowana jest przeciętna wypalarka CNC, a jest to:

 • sterowany numerycznie stół wraz z pulpitem sterowniczym;
 • agregat plazmowy;
 • system dostarczający gaz plazmowy.

To bardzo uproszczony schemat. Daje jednak pogląd na to, z jak wielu elementów składowych zbudowane jest urządzenie.

Wypalarka plazmowa Bison to szybkość, precyzja i oszczędność

Urządzenie Bison jest idealne do cięcia metali, które dobrze przewodzą prąd elektryczny. Jest przy tym niezwykle szybkie i precyzyjne. Zastosowanie źródła plazmowego, pozwala na wielokrotnie szybsze cięcie, niż w przypadku korzystania z konwencjonalnych, klasycznych palników gazowych. Wpływa na znaczne przyspieszenie produkcji i równoczesne obniżenie kosztów. Miesięczne koszty eksploatacyjne są dużo niższe niż w przypadku rozwiązań tradycyjnych.

Polskie wypalarki CNC – sprawdzone produkty w dobrej cenie

Dzięki temu, że proces produkcji i montażu jest w całości realizowany przez nas i odbywa się w Polsce, klient dodatkowo otrzymuje dostęp do pełnej obsługi techniczno-serwisowej możliwej dzięki pełnej znajomości każdego detalu maszyny przez naszą kadrę. Nie jesteśmy typowym sklepem, którego głównym celem jest sprzedaż. Na prowadzenie biznesu patrzymy długoterminowo, dlatego wiemy, jak ważne jest dobre wsparcie i obsługa Klienta. Oferujemy pomoc w każdym momencie eksploatacji wypalarki CNC. Zajmujemy się również profesjonalnym serwisem i obsługą pogwarancyjną maszyn CNC. Nie musisz się zatem martwić, że po okresie gwarancji Twoja wypalarka plazmowa stanie się bezużyteczna. Polska produkcja to również pewność szybkiego kontaktu z lokalnym serwisem, bez wielotygodniowego oczekiwania na naprawę i dostarczenie niezbędnych części, które uległy awarii.

Wypalarka plazmowa Bison i kompleksowa obsługa posprzedażowa

Wypalarka CNC Bison jest efektem naszego wieloletniego doświadczenia w produkcji stołów CNC. Proces produkcji został poddany przez nas optymalizacji, a ilość dostępnych wymiarów ograniczyliśmy do dwóch najczęściej stosowanych w sektorach, dla których ten model jest zaadresowany. Dzięki temu możemy zaproponować Państwu najlepsze rozwiązanie cenowe z zachowaniem naszych wysokich standardów produkcji. Staramy się dostarczać rozwiązania spełniające potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów. Każdego dnia ulepszamy nasze produkty, by nie pozostawać w tyle i wyznaczać nową jakość w branży maszyn sterowanych numerycznie. Jeżeli zatem Twoja wypalarka CNC powinna spełniać ściśle określone parametry, nie wahaj się z nami skontaktować. Pomożemy Ci.

Wypalarka CNC Bison dostępna jest w dwóch wymiarach roboczych stołu:

 • 1500 x 1500 mm
 • 1500 x 3000 mm

Dane techniczne:

Napęd Serwonapęd Mitchubishi z przekładnią planetarną
Prędkość przejazdowa max 50 m/min
Prędkość cięcia max 15 m/min
Grubość cięcia do 50 mm
Dokładność pozycjonowania +/- 0.02 mm/m
Napięciowy regulator wysokości THC Automatyczny napięciowy regulator wysokości palnika PID

Wyposażenie standardowe:

 • Sterownik przemysłowy CNC z wyświetlaczem kolorowym 17″
 • Precyzyjne serwonapędy marki Mitsubishi zainstalowane na osiach X,Y
 • precyzyjne przekładnie planetarne APEX DYNAMICS
 • wysoka dokładność pozycjonowania dzięki zastosowaniu techniki liniowej firmy GUDEL
 • automatyczna detekcja blachy
 • programowalny proces przebijania
 • automatyczny regulator wysokości THC
 • system antykolizyjny
 • oprogramowanie w języku polskim

Wyposażenie dodatkowe:

Oprogramowanie CAD/CAM WRYKRYS

WRYKRYS to specjalistyczny program CAD/CAM dedykowany do urządzeń typu: wypalarki CNC (plazmowe), wypalarki gazowe, wypalarki laserowe, waterjet. Program importuje rysunki z formatu DXF lub DWG oraz generuje pliki w postaci kodu numerycznego. Posiada elastyczny moduł tworzenia posprocesora co pozwala na dopasowanie oprogramowania do większości wymienionych wyżej maszyn.

WRYKRYS umożliwia optymalizację procesu cięcia, minimalizację odpadów, kosztorysowanie, zarządzanie blachami odpadowymi. Posiada też szereg modułów technologicznych: moduł standardowych kształtów, moduł rozkładu elementów na arkuszu blachy, moduł symulacji procesu cięcia z rozkładem temperaturowym, moduł kosztorysujący, moduł kształtek wentylujących, moduł zarządzania blachami odpadowymi, moduł CAD.

Moduł znakowania pneumatycznego

Moduł znakowania pneumatycznego (wrzeciono markujące, marker pneumatyczny, punktak). Umożliwia znakowanie i cięcie części w jednym cyklu pracy, dzięki czemu proces znakowania detali może być zrealizowany na miejscu, bez potrzeby korzystania z firm zewnętrznych. Dzięki regulacji siły docisku możliwe jest znakowanie zarówno materiałów twardych jak i miękkich.

Marker pneumatyczny umożliwia trwałe znakowanie linii gięcia, numerację części, grawerowanie tekstów i grafik. Moduł znakowania pneumatycznego wyposażony jest w system automatycznego smarowania oraz system sterowania pneumatycznego. Do pracy wymaga jedynie zasilania sprężonym powietrzem

Sterownik bezprzewodowy

Przenośny sterownik umożliwia bezprzewodowe sterowanie urządzeniem w promieniu do 20 metrów. Sterownik pozwala operatorowi na wprowadzanie dowolnych ustawień, korektę ścieżki cięcia, podnoszenie oraz opuszczanie palnika plazmowego. Integracja sterownika bezprzewodowego ze sterownikiem głównym pozwala na wyświetlanie wszystkich działań wykonywanych na pilocie, zarówno na sterowniku jak i na pulpicie głównym. Bezprzewodowe sterowanie to nowoczesny sposób na poprawę funkcjonalności maszyny, poprawę bezpieczeństwa i szybkości pracy operatora. Sterownik jest też gwarancją wygody użytkowania oraz pełnej kontroli nad wszystkimi parametrami pracy.