Spawarki TIG - Sprawdź ofertę

Spawarki TIG AC/DC i spawarki TIG DC – wysokojakościowe spawanie w osłonie gazów obojętnych

Spawanie TIG, czyli spawanie elektrodą nietopliwą w osłonie gazów obojętnych to precyzyjna metoda do wysokojakościowego spawania wymagających stopów. W zależności od spawanych grup materiałowych do wykonania połączenia spawanego, stosowane są spawarki TIG AC/DC lub spawarki TIG DC.

Podczas spawania TIG źródłem ciepła jest łuk spawalniczy, jarzący się pomiędzy końcem nietopliwej elektrody, a spawanym detalem. Nadtopione krawędzie spawanego elementu tworzą jeziorko spawalnicze, do którego najczęściej dodawane jest dodatkowe spoiwo w postaci prętów. Spawanie odbywa się w osłonie gazów obojętnych np. czystego Argonu lub mieszanki Argonu z helem. Elektrody nietopliwe wykonane są natomiast z czystego wolframu lub wolframu uszlachetnionego dodatkowymi składnikami. Każdy typ elektrody wolframowej oznaczony jest odpowiednim kolorem.

Spawanie TIG to metoda, która umożliwia uzyskanie spoin o doskonałej estetyce i właściwościach wytrzymałościowych. Znajduje zastosowanie w branży spożywczej podczas spawania elementów wykonanych ze stali kwasoodpornych, szeroko rozumianej produkcji i wszędzie tam, gdzie stawiane są wysokie wymogi jakościowe lub z przyczyn technologicznych inne metody nie mogą być zastosowane. Metoda TIG powszechnie stosowana jest też podczas wszelkiego rodzaju prac remontowych i instalacyjnych w terenie.

Urządzenia spawalnicze TIG, ze względu na walory użytkowe i parametry możemy podzielić na dwie grupy: źródła prądu stałego DC oraz źródła AC/DC, które umożliwiają dodatkowo spawanie prądem przemiennym AC. Metoda TIG umożliwia spawanie praktycznie wszystkich spawalnych materiałów, ale należy pamiętać, że do spawania aluminium potrzebny jest prąd AC.

W naszej ofercie znajduje się szeroki wachlarz urządzeń do spawania metodą TIG do różnych zastosowań. Począwszy od prac spawalniczych w terenie, kończąc na pracach produkcyjnych.