SPAWARKI MIG/MAG - SPRAWDŹ OFERTĘ

Półautomaty spawalnicze i wielofunkcyjne spawarki MIG MAG

Spawanie MIG/MAG to metoda stosowana powszechnie zarówno w branży przemysłowej, jak również w warunkach warsztatowych. Proces spawania odbywa się w osłonie gazów obojętnych (MIG) lub w osłonie gazów aktywnych (MAG), a do spawania wykorzystywane są spawarki MIG MAG.

Spawanie elektrodą topliwą w osłonie gazów, polega na miejscowym stapianiu materiału przez łuk spawalniczy, który jarzy się pomiędzy końcem elektrody topliwej, a spawanym elementem. Elektroda topliwa wykonana jest w postaci drutu spawalniczego, nawiniętego na znormalizowane szpule i pełni ona dodatkową funkcję spoiwa. Spoina w metodzie MIG/MAG, która powstaje po zastygnięciu jeziorka spawalniczego składa się ze stopionego drutu spawalniczego i materiału rodzimego.

Standardowe stanowisko spawalnicze do spawania MIG/MAG zbudowane jest z następujących elementów: spawarki MIG/MAG z drutem spawalniczym, przewodu masowego, przewodu roboczego (uchwytu MIG) oraz butli z gazem osłonowym wyposażonej w reduktor.

Obecnie większość urządzeń MIG/MAG zbudowanych jest w oparciu o technologię inwertorową. Z uwagi na szerokie zastosowanie metody zarówno w przemyśle, jak również w warunkach warsztatowych dostępna jest ogromna ilość urządzeń o różnej budowie i mocy.

Jeżeli chodzi o popularne migomaty do zastosowań warsztatowych to najczęściej stosowane są urządzenia typu kompakt, czyli takie, w których podajnik drutu zintegrowany jest ze źródłem spawalniczym. Półautomaty spawalnicze tego typu mogą być wyposażone dodatkowo w podwozie na butlę z gazem i koła jezdne z przednią osią skrętną. Jeżeli chodzi o napięcie zasilania to występują konstrukcje zasilane z sieci 230V 1ph, 400V 3ph oraz urządzenia pracujące na 230V 1ph lub 400V 2ph. Popularne modele to Magnum Synergia 210 Easy, Ideal Praktik MIG 200 oraz kultowy Esab Caddy MIG 200i i wiele innych.

Dla przemysłu dobrym rozwiązaniem są urządzenia typu Tower z wydzielonym podajnikiem drutu spawalniczego. Tutaj jednym z liderów jest Helvi Multitech Evo 505, wielofunkcyjne i zaawansowane technologicznie źródło spawalnicze produkcji Włoskiej. Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą.