ExpoWELDING 2016 – Targi spawalnicze w Sosnowcu

Targi spawalnicze w Sosnowcu 2016 – krótka relacja z imprezy

W dniach 18 – 20 października odbyły się targi Spawalnicze w Sosnowcu. Jest to jedna z bardziej uznanych imprez branżowych, podobnie jak targi spawalnictwa w Kielcach i Poznaniu. W targach wzięli udział wszyscy czołowi gracze na rynku.

Była to już 5-ta jubileuszowa edycja imprezy w Sosnowcu. Jak co roku chętnie ją odwiedziliśmy tym bardziej, że to doskonały moment na spotkanie ze znajomymi reprezentującymi producentów i czas na wymianę obserwacji z ostatniego roku oraz rozmowę o planach na następny. W tym roku udział w targach wzięło ponad 170 wystawców, zaprezentowano blisko 250 marek na powierzchni przeszło 4500 m2. Tyle w kwestii liczb i statystyk.

Na targach spawalniczych w Sosnowcu pojawiła się światowa czołówka producentów. Zaprezentowano dużo sprzętu i nowości typowo związanych ze spawaniem czy też cięciem plazmowym CNC, robotami spawalniczymi, automatyzacją produkcji oraz wiele innych rozwiązań dla procesów towarzyszących spawaniu i cięciu plazmowemu jak np. szlifowanie.

Wśród obecnych na targach odwiedziliśmy stoiska takich firm jak: Esab, Migatronic, Fronius, Merkle, Tiger, Zaso, Nedermann i 3M.

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.

Na stoisku firmy Esab przyjrzeliśmy się z bliska spawarce Esab Rebel, o której jest już dosyć głośno od jakiegoś czasu. Fronius zaprezentował swoje urządzenia do spawania, a także stanowisko do nauki spawania z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Podobny system do nauki spawania ma też firma Lincoln Electric. Jak widać wirtualna rzeczywistość gości już i gościć będzie w naszej branży, na pewno jest to ciekawe narzędzie do doskonalenia umiejętności spawaczy. Każdy kto zjawił się na stoisku Froniusa, mógł przenieść się na chwilę do VR.

Podsumowanie

Naszym zdaniem każda impreza targowa związana z naszą branżą jak np. targi spawalnicze w Sosnowcu, targi spawalnictwa w Kielcach, targi Mach&Tools w Poznaniu to dobra okazja by wyrwać się chociaż na chwilę i przyjrzeć się aktualnym kierunkom rozwoju naszej branży. Jest to też dobry moment na relaks i złapanie oddechu, po czym można wrócić z dodatkową energią do dalszej ciężkiej pracy. A dla nas… to też znakomita okazja do nawiązania nowych znajomości i poszukania ciekawych propozycji, które później możemy Wam zaoferować.

Po tegorocznych targach w Sosnowcu, już wkrótce wprowadzimy do oferty kilka ciekawych tematów, które dla Was znaleźliśmy.

Do miłego,

zespół HANDLOWIEC-RS